מסיבות חילופי זוגות במגזר החרדי

באחת הדירות בעיר מתקיימות מידי מספר שבועות מסיבות של חילופי זוגות מהמגזר החרדי. מדובר בדירה גדולה, סוויטה עם 7 חדרים קטנים ובהם מיטות זוגיות ואפילו שתי מיטות מים. את הדירה שוכר זוג שמנהל קבוצת טלגרם סגורה ובה מתעדכנים על המועד בו תתקיים המסיבה.

אל הקבוצה הקיימת יכולים להתווסף זוגות שמגיעים דרך זוגות קיימים ועל בסיס הסכמה של הזוג שמנהל את הקבוצה. מדובר בקבוצה המונה מעל 30 זוגות
שמכירים זה את זה. עלות ההשתתפות מסיבה עומדת היא 200 ש”ח לזוג, עלות הכוללת שכירות שמשולמת לבעל הדירה לחמש שעות, יינות חטיפים ומאפים.

מדובר בזוגות חרדים נשואים. “מה שקורה בדירה נשאר בדירה”, אומר גבר חרדי שמתגורר באחת השכונות החרדיות בחיפה. “אנחנו שומרי מצוות, אבל מגיע לנו להתפרק. ואם להתפרק אז עם המגזר שלנו. למשל לא יהיו פה נשים שהן בנידה. וכל מי שמגיע לפה, הסוד שלו בוודאות שמור כאן. ככה אין לנו מה לדאוג.

“פעם היינו נוסעים למסיבות בת”א עוד כשהיינו רווקים. שמה היכרתי בחורה דתייה שאחרי חמש שנים הפכה להיות אשתי. אבל שם לצערי הרב, היה מקרה של סחיטה של מישהו חרדי שכמעט התאבד. מאז הפסקתי ללכת למסיבות האלה. כאן בדירה אנחנו בטוחים שזה לא ייצא החוצה, כי כאן כל אחד חשוב לו לשמור על עצמו אחרת יחרימו אותנו, וחרם זה יותר גרוע ממוות”.

מוסיף אותו גבר חרדי: “מי שמגיע למסיבות האלה יודע לקראת מה הוא בא. בקיץ למשל אנחנו נפגשים ביער בן שמן או בטבריה. מגיעים עם מכוניות, יש מארגנים שדואגים לתאורה וכולם רוקדים ומתפצלים בתוך היער כדי לשכב. שם תוכל למצוא הרבה רווקים מכל מיני ערים בארץ.

“כאן בדירה אנחנו רק מחיפה, יש כמה זוגות מקריית שמואל, קריית חיים ועתלית. היופי שבדבר שהנשים שמגיעות לפה מגיעות עם פאות. אחרי כמה דקות את צריכה לראות איך הן יוצאות מהאמבטיה. חצאיות מיני נועזות, חולצות שקופות, מדהים! בהתחלה יושבים מדברים, שותים, אוכלים. ואז כל אחד הולך עם בת זוג לאחד החדרים”.

מתברר כי חילופי הזוגות במגזר החרדי נושאים אופי שונה. יש גם רומנטיקה. “זה לא כמו אצל חילונים”, הוא מספר. “זה לא ישר סקס וגמרנו. כמו מטחנת בשר. אנחנו קודם מתקרבים, נותנים מחמאה, מסתכלים אחד על השני, מדברים. אם זה מתאים אולי אפילו נרקוד קודם, ואז נתחבק ונרגיש אם בא לנו. אחר כך נתנשק, נתמזמז. זה הכי כיף ורק אחר כך נזרום לחדר.

“את חושבת שאין חרדים שמתגנבים למסיבות של חילונים כדי להתפרק קצת? הוא אומר. “מה את חושבת שאנחנו אחרים? עד כדי כך שונים? פשוט אצלנו הכול סגור ואטום ואסור ולא מדברים על זה. אבל אנשים יראי שמיים ושומרי מצוות אדוקים נפגשים למסיבות חשק ומקיימים יחסי מין בחופשיות זה עם בת זוגו של זה. לי זה בסדר, והנה כל הקבוצה שמגיעה, לא תמיד כולם ביחד אבל מדובר מדובר בנשואים שרוצים לרענן את האינטימיות שלהם, שכמהים לפורקן ולריגוש”.

משה (שם בדוי), נשוי 7 שנים עם שני ילדים. לבוש בחליפה שחורה. יש לו זקן עבות וכובע רחב שוליים. אף אחד לא היה מעלה על דעתו כי האיש הזה משתתף במסיבות לחילופי זוגות.

“כשנכנסים לדירה יש תחושה של הקלה גדולה. סוף- סוף אתה יכול להיות איתה, אמיתי, לצחוק, להתבדח, להסתכל ולגעת. כל מה שאתה לא יכול להיות כשאתה בחוץ, בשכונה, בבית, בבית כנסת ובקהילה. בסוף המסיבה כשהיא נגמרת, אנחנו מתלבשים בחזרה וחוזרים לעצמנו, למה שאנחנו במציאות וחוזרים מאיפה שבאנו. אין מקום לשפוט אותנו”, הוא אומר. “אנחנו שומרי מצוות, אבל גם לנו מגיע להתפרק. מה, לא מגיע לנו?” הוא צוחק.

אבא שלי הוא דמות מוכרת בקהילה”, הוא מספר. “אם היה יודע היה מתאבל עליי. אני מתפלל כל יום, שומר מצוות, אנחנו שומרים שבת ואת זה אנחנו עושים בשביל הנשמה. היום, חילופי הזוגות הם כבר חלק מהשגרה שלנו. פעם בחודש או פעם בחודשיים, תלוי. מתי שבא לנו אנחנו מצטרפים.

“החבר’ה שבאים הם חרדים, חלקם עובדים במוסדות ציבור וחינוך, יש משגיחי כשרות, חלק גם עצמאיים שמנהלים חנות או עסק. ברור לך שההגנה על סודם היא קריטית ואנחנו כולנו שומרים אחד על השני. למשל אצלנו אין בעיה בכלל שיעלו חס ושלום תמונות לרשת כי אנחנו סומכים אחד על השני ואף אחד לא יעשה את זה”.

הוא מסכם: “אחד הדברים שאני יכול להגיד לך בלב שקט ובאמונה זה שזה גם לא נוגד את הדיבר” לא תנאף” את יודעת למה? כי אף אחד פה לא בוגד בעצם ואף אחד לא עושה מאחורי הגב. הכל בהסכמה מלאה. זה לא ניאוף. נקודה. אנחנו עושים טוב לעצמנו. אנשים שמחים, מתפרקים ונהנים וזה מה שבאמת חשוב. אחר כך כבר נעשה את החשבונות שלנו עם הקדוש ברוך הוא. הכל מאוד מאוד דיסקרטי. אם היו יודעים עלינו, זה היה הסוף שלנו”.

1 reply

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply